hat forduló ■ fordulónként értékes tárgynyeremények ■ a verseny végén fődíjak, oklevelek ■ egyéni, osztály- és intézményi verseny

Extra szövegértés tanulmányi verseny

Ingyenes országos szövegértés tanulmányi verseny fantasztikus nyereményekkel csak a Graph-Art kiadó magazinjaival, 6 hónapon át az 1-4. évfolyam tanulóinak

Regisztráció

A versenyben való részvételhez keresse magazinjainkat az egyéni azonosítót tartalmazó kódkártyákkal a tanintézményekben!

Itt belelapozhat a magazinokba:

Tappancs 1. osztályosoknak Tatu 2. osztályosoknak Tudorka 3. osztályosoknak TM magazin 4. osztályosoknak

Eredményhirdetés

Gratulálunk a nyerteseknek! A fordulók véget értek, a nyeremények kijuttatása zavartalan lesz.

Az osztály- és intézményszintű nyereményekkel kapcsolatban az érintettekel felvesszük a kapcsolatot.

Egyéni nyertesek

NyertesTelepülés
Bencsik LászlóBudapest
Tóth CsabaDebrecen
Gáspár EszterBudapest
Szabó LiliSzombathely

Az osztályverseny nyertesei

ÉvfolyamSorrendIskola neveIr.számTelepülésCímÉvfolyamOsztályPontszám
11Kálvin Téri Református Általános Iskola6900MakóKálvin tér 6.1a1008
12Diósdi Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Muvészeti Iskola Petofi Sándor utcai Tagintézménye2049DiósdPetőfi Sándor utca 401a839
13Somogyi Imre Általános Iskola Csillag Zsigmond utca 5. szám alatti telephelye2740AbonyCsillag Zsigmond utca 5.1t792
14Tiszateleki Hunyadi Mátyás Általános Iskola4487TiszatelekKossuth utca 36.1a504
15Pécsi Kovács Béla Általános Iskola7634PécsPázmány Péter utca 27.1a495
21Érdligeti Általános Iskola2030ÉrdDiósdi út 95-99.2d1278
22Szlovák Általános Iskola, Óvoda és Kollégium5540SzarvasSzabadság utca 29.2a712
23Tiszateleki Hunyadi Mátyás Általános Iskola4487TiszatelekKossuth utca 36.2a708
24KT Bem József Általános Iskola6200KiskorösVasvári Pál utca 2.2b567
25Barcsi Arany János Általános Iskola7570BarcsHősök tere 6.2a467
31Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Muvészeti Iskola4400NyíregyházaUngvár sétány 19.3a1157
32Hunyadi M. Kéttannyelvu Iskola Telephelye5200TörökszentmiklósPozderka út 1.33.a1030
33Simonyi Zsigmond Ének-Zenei és Testnevelési Általános Iskola8200VeszprémVictor Hugo utca 28.3a889
33KT Bem József Általános Iskola6200KiskorösVasvári Pál utca 2.3b889
35Felsobüki Nagy Pál Általános Iskola9737BükEötvös József utca 1-3.3a812
41Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola1033Budapest III. kerületHarrer Pál utca 7.4c1611
42Kálvin Téri Református Általános Iskola6900MakóKálvin tér 6.4m1258
43Várkonyi István Általános Iskola2700CeglédSzéchenyi út 14/D.4m1254
44Gyori Szolgáltatási SZC Mosonmagyaróvári Bolyai János Általános Iskolája, Informatikai és Közgazdasági Szakgimnáziuma Szent István úti Telephelye9200MosonmagyaróvárSzent István út 6.4a1184
45Brassó Utcai Általános Iskola1182Budapest XVIII. kerületBrassó utca 1.4A1061

Az intézményi verseny nyertesei

ÉvfolyamSorrendIskola neveIr.számTelepülésCímPontszám
11Tiszateleki Hunyadi Mátyás Általános Iskola4487TiszatelekKossuth utca 36.1257
12Somogyi Imre Általános Iskola Csillag Zsigmond utca 5. szám alatti telephelye2740AbonyCsillag Zsigmond utca 5.1125
13Kálvin Téri Református Általános Iskola6900MakóKálvin tér 6.1054
21Érdligeti Általános Iskola2030ÉrdDiósdi út 95-99.1266
22Tiszateleki Hunyadi Mátyás Általános Iskola4487TiszatelekKossuth utca 36.1124
23Móri Radnóti Miklós Általános Iskola Magyaralmási Tagiskolája8071MagyaralmásIskola utca 91054
31Hunyadi M. Kéttannyelvu Iskola Telephelye5200TörökszentmiklósPozderka út 1.1838
32Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Muvészeti Iskola4400NyíregyházaUngvár sétány 19.1524
33Móri Radnóti Miklós Általános Iskola Magyaralmási Tagiskolája8071MagyaralmásIskola utca 91486
41Kálvin Téri Református Általános Iskola6900MakóKálvin tér 6.2350
42Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola1033Budapest III. kerületHarrer Pál utca 7.2138
43Várkonyi István Általános Iskola2700CeglédSzéchenyi út 14/D.1528

Aktuális forduló

A szövegértést fejlesztő kérdések az évfolyamokhoz kapcsolódó magazinok kiemelt, a versenyhez kapcsolódó cikkek mellett találhatóak: elsősöknek 6 kérdés a Tappancs, másodikosoknak 8 kérdés a Tatu, harmadikosoknak 10 kérdés a Tudorka, negyedikeseknek pedig 10 kérdés a TM magazinban. A válaszok beküldése a versenyfelületen (sikeres regisztráció és bejelentkezés után) a fordulónként megadott határidőig lehetséges, ezt követően a helyes válaszokat adó versenyzők között kisorsoljuk az aktuális fordulóhoz tartozó nyereményeket.

Toplista

Ok
1. 2. 3. 4.
HelyezésAzonosítóTelepülésPontszám
11113779368Simontornya36
1111395523EKecskemét36
111183973DCBudapest36
111521195DEErdőtelek36
11155751723Balassagyarmat36
11157418400Miskolc36
1115896920ATörökszentmiklós36
11173918895Fót36
11176643412Tárnok36
111847596EBBudapest36
112167827B4Nagykőrös36
112176872C9Veszprém36
1122187132ABudapest36
1122463780DZalaegerszeg36
112251585C9Győr36
11246151187Tatabánya36
112471152F9Miskolc36
112715133CEGyomaendrőd36
11272868462Szeged36
112736532DFGyömrő36
11276153318Szentendre36
11276447811Budapest36
112898254E6Budapest36
112947437D7Kozármisleny36
112965847AFPécs36
113111246EBDebrecen36
113225469A5Göd36
113259492DCAbony36
1133281465BDebrecen 36
11334511401Érd36
1133966817DSzerencs36
1134814849EPécs36
11368226992Derecske 36
113734178C9Abony36
11375586507Abony36
11376727214Ikrény36
113944674D7Budapest36
11397581837Budapest36
11423978990Abony36
11469953578Veszprém36
1147414576EBudapest36
1151423665EMakó36
115223763A8Kápolnásnyék36
11541129605Pécs36
11541132121Bogyiszló36
11559488421Debrecen 36
1156118636DAlbertirsa36
11584846823Csesztreg36
115944872EBPÉCS36
11614542111Nagyhegyes36
Évfolyam:   1. 2. 3. 4.
HelyezésOsztályIskolaPontszám
1aKálvin Téri Református Általános Iskola1008
2aDiósdi Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola Petõfi Sándor utcai Tagintézménye839
3tSomogyi Imre Általános Iskola Csillag Zsigmond utca 5. szám alatti telephelye792
4aTiszateleki Hunyadi Mátyás Általános Iskola504
5aPécsi Kovács Béla Általános Iskola495
6bTiszateleki Hunyadi Mátyás Általános Iskola288
7aSárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola178
8cAquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvû Általános Iskola177
9zÜllõi Árpád Fejedelem Általános Iskola174
10bSiófoki Vak Bottyán János Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola169
11aDebreceni Benedek Elek Általános Iskola162
12aGyõri Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola159
13bGödi Németh László Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola149
14aOladi Általános Iskola145
15bBudapest XVI. Kerületi Arany János Általános Iskola142
15cVeszprémi Báthory István Sportiskolai Általános Iskola142
15aÉrdligeti Általános Iskola142
18aÚjpesti Homoktövis Általános Iskola137
19aZuglói Herman Ottó Tudásközpont Általános Iskola136
20aGödöllõi Erkel Ferenc Általános Iskola135
21bÓbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola133
22kDebreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János tér 1. szám alatti telephelye128
23bBudapest IX. Kerületi Kosztolányi Dezsõ Általános Iskola122
24dÉrdligeti Általános Iskola121
25aBudapest XVI. Kerületi Szent-Györgyi Albert Általános Iskola (002. Telephely)117
261Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola, Alapfokú Mûvészeti Iskola és Kollégium111
27aIrinyi János Református Oktatási Központ Tompa Mihály Általános Iskolája108
28bKecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola Magyar Ilona Általános Iskolája102
28aVári Emil Általános Iskola102
28bSzombathelyi Neumann János Általános Iskola102
28bMagvetõ Református Általános Iskola és Óvoda102
32cSugovica Sportiskolai Általános Iskola Vöröskereszt Téri Telephelye101
33aÚjpesti Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvû Általános Iskola100
33mBudapest III. Kerületi Bárczi Géza Általános Iskola100
351Tiszanagyfalui Általános Iskola99
35aSzéchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola99
371.aGyõri Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola96
38bBudapest VI. Kerületi Erkel Ferenc Általános Iskola95
39cKiskõrösi Evangélikus Középiskola Petõfi Sándor Általános Iskolája94
39bSzolnoki II. Rákóczi Ferenc Magyar-Német Két Tanítási Nyelvû Általános Iskola94
41aSzeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola Pallavicini Sándor Általános Iskolája90
41bPodmaniczky János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola90
431.Gyõri Tánc- és Képzõmûvészeti Általános Iskola, Szakgimnázium és Kollégium89
43aSzegedi Bonifert Domonkos Általános Iskola89
43aSzegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Mûvészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája89
43zBudapest XXI. Kerületi Eötvös József Általános Iskola89
43bSzabadszállási Petõfi Sándor Általános Iskola89
48aEpreskerti Általános Iskola88
48aBiatorbágyi Általános Iskola Kálvin téri Telephelye88
50aEgri Lenkey János Általános Iskola86
1. 2. 3. 4.
HelyezésIskolaPontszám
1Tiszateleki Hunyadi Mátyás Általános Iskola1257
2Somogyi Imre Általános Iskola Csillag Zsigmond utca 5. szám alatti telephelye1125
3Kálvin Téri Református Általános Iskola1054
4Diósdi Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola Petõfi Sándor utcai Tagintézménye862
5Pécsi Kovács Béla Általános Iskola655
6Tiszanagyfalui Általános Iskola616
7Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskola592
8Gyõri Tánc- és Képzõmûvészeti Általános Iskola, Szakgimnázium és Kollégium337
9Érdligeti Általános Iskola324
9Táplánszentkereszti Apáczai Csere János Általános Iskola324
11Gyõri Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola280
12Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola, Alapfokú Mûvészeti Iskola és Kollégium260
13Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János tér 1. szám alatti telephelye240
14Budapest IX. Kerületi Kosztolányi Dezsõ Általános Iskola235
15Gödi Németh László Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola226
16Szomódi Íriszkert Általános Iskola225
17Zuglói Herman Ottó Tudásközpont Általános Iskola224
18Üllõi Árpád Fejedelem Általános Iskola221
19Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda Ópusztaszer, Felszabadulás u. 22-26.szám alatti telephelye216
20Siófoki Vak Bottyán János Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola211
21Sárisáp és Környéke Körzeti Általános Iskola Dági Tagiskolája Únyi Telephelye210
22Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola209
23Kölkedi Általános Iskola204
24Újpesti Homoktövis Általános Iskola200
25Budapest III. Kerületi Bárczi Géza Általános Iskola199
26Szentgotthárd és Térsége Iskola Arany János 1-4. Évfolyamos Általános Iskolája193
27Debreceni Benedek Elek Általános Iskola192
27Újpesti Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvû Általános Iskola192
29Budapest XIII. Kerületi Vizafogó Általános Iskola191
30Dunakeszi Fazekas Mihály Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola186
31Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola180
32Budapest XVI. Kerületi Szent-Györgyi Albert Általános Iskola (002. Telephely)175
32Hódmezõvásárhelyi Szent István Általános Iskola Szent István Téri Telephelye175
34Tisza-parti Általános Iskola174
35Budapest XVI. Kerületi Arany János Általános Iskola168
35Oladi Általános Iskola168
37Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvû Általános Iskola163
37Podmaniczky János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola163
39Gyõri Váci Mihály Általános Iskola156
40Budapest XXIII. Kerületi Fekete István Általános Iskola155
40Magvetõ Református Általános Iskola és Óvoda155
42Úri Szent Imre Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola149
43Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Általános Iskolai Telephely148
44Budaörsi Herman Ottó Általános Iskola147
44Szegedi Bonifert Domonkos Általános Iskola147
46Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium Montessori Tagiskolája146
46Gyõri Szolgáltatási SZC Mosonmagyaróvári Bolyai János Általános Iskolája, Informatikai és Közgazdasági Szakgimnáziuma Szent István úti Telephelye146
48Karcagi Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola Kiskulcsosi Általános Iskolai Tagintézménye145
49Gödöllõi Erkel Ferenc Általános Iskola141
50Boglári Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola Viola utcai Telephelye140

A fordulók nyertesei

Minden forduló lezárása után és a sorsolást követően a nyertesek listája itt, a honlapon megtekinthető, a nyereményeket pedig folyamatosan postázzuk a szerencsés nyerteseknek.

6. forduló, beküldési határidő: 2020. 03. 06.

ÉvfolyamNyereményNyertes
1. osztályBatmanes csomag (tolltartó, tornazsák, bögre)Székely Tamás, Budapest
1. osztálycsillogós, lovas hátizsákKapornai Hanna Lívia, Vác
1. osztályjátékcsomagCsécs Piroska , Győr
1. osztálykönyvcsomagJoó János, Makó
1. osztálylézerirányítású versenyautóPál András Zoltán, Vép
1. osztályslime-gyárSamu Hanna, Siófok
2. osztályBatmanes csomag (tolltartó, tornazsák, bögre)Szabó András, Budapest
2. osztálycsillogós, lovas hátizsákRendeki Zia, Komló
2. osztályjátékcsomagPintér Alexa, Győr
2. osztálykönyvcsomagBencses Máté, Baja
2. osztálylézerirányítású versenyautóVáczi Zsombor, Szentes
2. osztályslime-gyárKása Dóra, Paks
3. osztályAz elvarázsolt labirintusFehér Ádám, Délegyháza
3. osztályBatmanes csomag (tolltartó, tornazsák, bögre)Fekete Gergő, Hajdúböszörmény
3. osztálycsillogós, lovas hátizsákMárta Ágnes Anna, Szekszárd
3. osztálykönyvcsomagSzalontai Levente, Tarján
3. osztálypuzzle-csomagHirsch Adél, Kiskőrös
3. osztálysarokkerék szikravetővelTóth Viktor, Dunaföldvár
4. osztályAz elvarázsolt labirintusNagy Alíz, Rózsaszentmárton
4. osztályBatmanes csomag (tolltartó, tornazsák, bögre)Török Kálmán Bálint, Téglás
4. osztálycsillogós, lovas hátizsákKántor Boglárka, Siófok
4. osztálykönyvcsomagKatona Bence, Szeged
4. osztálypuzzle-csomagCsáki Viola Zita, Mosonmagyaróvár
4. osztálysarokkerék szikravetővelBörzsönyi Anna Márta, Budakeszi

5. forduló, beküldési határidő: 2020. 02. 07.

ÉvfolyamNyereményNyertes
1. osztályBarbie ruhásszekrény ruhákkal és babávalNagy Angéla Melinda, Veszprém
1. osztálykönyvcsomagSzűcs Lázár Zsolt, Ócsa
1. osztálykreatív csomag (filctollkészlet, lyukasztó, ceruzák, ragasztó)Deák Tamina, Fót
1. osztálymágneses építőjátékBatta Lívia, Tiszatelek
1. osztálysportautós ágyneműSzkubán Zalán, Rétság
1. osztálytávirányítós helikopterBaka Hugo, Érd
2. osztályBarbie ruhásszekrény ruhákkal és babávalHangyál Anna, Budapest
2. osztálykönyvcsomagKoltai Botond, Csonkahegyhát
2. osztálykreatív csomag (filctollkészlet, lyukasztó, ceruzák, ragasztó)Tarnai Izabella, Őcsény
2. osztálymágneses építőjátékTóth Benjamin Gergő, Érd
2. osztálysportautós ágyneműLőrincz Dominik, Mánfa
2. osztálytávirányítós helikopterKokas Kristóf, Budaörs
3. osztálykönyvcsomagFazekas Milán, Kecskemét
3. osztálykreatív csomag (filctollkészlet, lyukasztó, ceruzák, ragasztó)Kis Laura, Törökszentmiklós
3. osztálylámás csomagKirály Anna, Tata
3. osztálylézerfegyverszettPapp Zoltán, Gyomaendrőd
3. osztálytávirányítású kvadrokopterTóth Benedek, Fehérgyarmat
3. osztályügyességi játékokRaits Márton, Budaörs
4. osztálykönyvcsomagHajdu Boglárka, Budapest
4. osztálykreatív csomag (filctollkészlet, lyukasztó, ceruzák, ragasztó)Gábor Rebeka, Százhalombatta
4. osztálylámás csomagPerei Judit Pálma, Újkígyós
4. osztálylézerfegyverszettTamáska Norbert, Budapest
4. osztálytávirányítású kvadrokopterHarbeit Gábor, Baja
4. osztályügyességi játékokNéninger Hanna, Makó

4. forduló, beküldési határidő: 2020. 01. 03.

ÉvfolyamNyereményNyertes
1. osztálycsillagászati és éjjellátó távcsőPolner Milán, Békéscsaba
1. osztályFényvarázs stúdióLitkei Dóra, Budapest
1. osztályikertáncszőnyegMakkos Panna, Nagyatád
1. osztálykönyvcsomagAuxi József, Nyíregyháza
1. osztályReal Madrid focilabdaKiss Dániel, Budapest
1. osztálytársasjátékokVollár Bence, Pécs
2. osztálycsillagászati és éjjellátó távcsőTamási Péter, Orosháza
2. osztályFényvarázs stúdióMolnár Csilla, Szeged
2. osztályikertáncszőnyegMadár Johanna, Kaposmérő
2. osztálykönyvcsomagSárközi Gergő, Nyíregyháza
2. osztályReal Madrid focilabdaPlentri Zsombor Koppány, Szarvas
2. osztálytársasjátékokDebreczeni Laura, Siófok
3. osztályikertáncszőnyegBodon Beatrix, Miskolc
3. osztálykönyvcsomagOszadszky Adél Lara, Orosháza
3. osztályParty Bluetooth-hangszóróSzékely András, Debrecen
3. osztályReal Madrid focilabdaCsikós László, Jászárokszállás
3. osztálytársasjátékokSulyok-Abonyi Viktória, Abony
3. osztálytávcső- és mikroszkópkészletEntz Dominika Dóra, Székesfehérvár
4. osztályikertáncszőnyegKopácsi Zsófia, Mosonmagyaróvár
4. osztálykönyvcsomagFülöp Vince, Budapest
4. osztályParty Bluetooth-hangszóróSchönléber Lotti, Cegléd
4. osztályReal Madrid focilabdaElekes Kornél, Szombathely
4. osztálytársasjátékokNovák Gréta, Miskolc
4. osztálytávcső- és mikroszkópkészletHuszár Márton, Budapest

3. forduló, beküldési határidő: 2019. 12. 06.

ÉvfolyamNyereményNyertes
1. osztálykártyacsomagok (Picmix, Dobble Animals)Varga István, Debrecen
1. osztálykönyvcsomagPethő Szabolcs, Pécs
1. osztálylányos csomag (ékszerdoboz, zenélő doboz, lámás kulcstartó)Kaibás Petra Alexa, Tata
1. osztályplüssfigurák (A kis kedvencek titkos élete – Max és Gigi)Szabó Jázmin, Makó
1. osztályszuper ugratós parkolóház játékszettZalavári Zalán, Veszprém
1. osztálytávirányítós LaFerrariSándor László, Dabas
2. osztálykártyacsomagok (Picmix, Dobble Animals)Lénárt Kinga, Veresegyház
2. osztálykönyvcsomagSzőke Dominik, Hosszúhetény
2. osztálylányos csomag (ékszerdoboz, zenélő doboz, lámás kulcstartó)Katona Eszter, Ajka
2. osztályplüssfigurák (A kis kedvencek titkos élete – Max és Gigi)Kertész Fruzsina, Budapest
2. osztályszuper ugratós parkolóház játékszettGyárfás Szabolcs, Karácsond
2. osztálytávirányítós LaFerrariZala Botond Áron, Érd
3. osztályemodzsis csomag (szőrmés emeletes tolltartó, asztali könyöklő, fémpersely, titkos napló)Kun Csenge Dorina, Pázmánd
3. osztályFortnite hátizsák és tornazsákMolnár Nóra Viktória, Budapest
3. osztályFortnite pulóverHorváth Olga, Budapest
3. osztálykártyacsomagokKemp Száva, Dorog
3. osztálykönyvcsomagTakács Bence László, Keszthely
3. osztályokosóraKecskés Hugó, Debrecen
4. osztályemodzsis csomag (szőrmés emeletes tolltartó, asztali könyöklő, fémpersely, titkos napló)Antalicz Anna, Kaposvár
4. osztályFortnite hátizsák és tornazsákTanos Bálint, Győr
4. osztályFortnite pulóverTóth Ádám, Orosháza
4. osztálykártyacsomagokErik Kovács, Balatonlelle
4. osztálykönyvcsomagTarkó Lilla, Tiszaszőlős
4. osztályokosóraKuklics Vencel, Makó

2. forduló, beküldési határidő: 2019. 11. 08.

ÉvfolyamNyereményNyertes
1. osztályA kis kedvencek titkos élete ágyneműGótzy Ákos Gyula, Dorog
1. osztályBarbie Dreamtopia zenélő hercegnőMolnár Petra, Vác
1. osztálykönyvcsomagElm Bence, Várpalota
1. osztályPókemberes csomagSzabó Barnabás, Zalaszentgrót
1. osztálytávirányítású robotkaméleonAntal Dávid István , Mezőkeresztes
1. osztályTransformersKunkli Gergő, Balmazújváros
2. osztályA kis kedvencek titkos élete ágyneműMáthé Lia, Budapest
2. osztályBarbie Dreamtopia zenélő hercegnőNórándt-Pásztor Dorka, Szeged
2. osztálykönyvcsomagSzántó Gergő, Dabas
2. osztályPókemberes csomagSzabó Nimród, Csàkvàr
2. osztálytávirányítású robotkaméleonSzigeti Szabolcs, Gyula
2. osztályTransformersBitó-Galló Panna, Kiskunfélegyháza
3. osztályBluetooth-fülhallgatóHarangozó Adél, Budapest
3. osztálykönyvcsomagKovács Alex, Békéscsaba
3. osztálykreatív-csomagNémeti Boldizsár, Debrecen
3. osztálylovas ágyneműHemera Hanna, Dorog
3. osztályMonopoly Fortnite társasjátékMaurer Dániel, Pomáz
3. osztálytávirányítós LaFerrariKálmán Emma Léna, Ajka
4. osztályBluetooth-fülhallgatóIberpaker Sára, Kaposvár
4. osztálykönyvcsomagSziráczki Milán, Kiskunmajsa
4. osztálykreatív-csomagMatovics Tibor, Makó
4. osztálylovas ágyneműElső Ádám, Székesfehérvár
4. osztályMonopoly Fortnite társasjátékGazsó András , Budapest
4. osztálytávirányítós LaFerrariGyörke Ádám, Budapest

1. forduló, beküldési határidő: 2019. 10. 25.

ÉvfolyamNyereményNyertes
1. osztályJBL Bluetooth-hangszóróCsányi Zsolt, Szolnok
1. osztálykönyvcsomagNánai Ádám, Pilisvörösvár
1. osztálylányos csomag (tolltartó, tornazsák, neszesszer)Szabó Kitti, Kiskőrös
1. osztályNerf szivacslövő fegyverBégány Eszter, Kerekegyháza
1. osztálypuzzle-csomagSinkó Tibor, Göd
1. osztálytabletSinka Norina, Budapest
2. osztályJBL Bluetooth-hangszóróTóth Ákos, Debrecen
2. osztálykönyvcsomagHelmeczi Dorka, Nyíregyháza
2. osztálylányos csomag (tolltartó, tornazsák, neszesszer)Németh Botond, Szárföld
2. osztályNerf szivacslövő fegyverNagy Zoé, Öttevény
2. osztálypuzzle-csomagVolóczi Péter, Tiszanagyfalu
2. osztálytabletMokcsay Martin Attila, Budapest
3. osztályJBL Bluetooth-hangszóróEmhő Réka, Békéscsaba
3. osztálykönyvcsomagRátai Anna Lídia, Zsámbék
3. osztálylányos csomag (tolltartó, tornazsák, neszesszer)Lelkes Noémi, Budapest
3. osztályNerf szivacslövő fegyverZalavári Szonja, Veszprém
3. osztálypuzzle-csomagAmbrus Áron, Győr
3. osztálytabletBéki Gábor, Csomád
4. osztályJBL Bluetooth-hangszóróElső Ádám, Székesfehérvár
4. osztálykönyvcsomagAlbert Katalin Judit, Debrecen
4. osztálylányos csomag (tolltartó, tornazsák, neszesszer)Bognár Borisz, Solymár
4. osztályNerf szivacslövő fegyverOláh Balázs, Kápolnásnyék
4. osztálypuzzle-csomagKocsis Dávid, Orosháza
4. osztálytabletBalogh Csenge, Gyula

Fődíjak a verseny végén

A versenyben elért pontszámát és a ranglistán elfoglalt pillanatnyi helyét minden gyermek folyamatosan figyelheti a weboldalon.
A legjobbakra havonta értékes nyeremények várnak, a verseny végén pedig az évfolyamonként legtöbb pontot elérő versenyző az alábbi fődíjak közül választhat egyet (pontazonosság esetén sorsolással döntjük el, ki a nyertes).

Egyéni verseny:

Fődíjak: laptop, iPad, PS4, elektromos roller, drón

Osztályverseny:

Az egy osztályból nevező gyermekek elért pontszámait összesítjük, és évfolyamonként összevetjük. A legmagasabb pontszámot elért osztályok között az alábbi nyereményeket sorsoljuk ki:
1. helyezettosztálykirándulás-támogatás 100 000 Ft értékben, kupa
2. helyezettolvasósarok kialakítása: könyvutalvány 70 000 Ft értékben, könyvállvány, kupa
3. helyezettolvasósarok kialakítása: könyvutalvány 50 000 Ft értékben, könyvállvány, kupa
4. helyezettolvasókönyv az egész osztálynak (kb. 40 000 Ft értékben)
5. helyezettajándék könyvcsomag 30 000 Ft értékben

Oklevélben részesül az az osztály, amelyből 5 főnél többen neveznek, és minden fordulóban beküldik a válaszokat.

Intézményi verseny:

Az egy tanintézményből nevező gyermekek teljesítménye, azaz összpontszáma alapján (figyelembe véve az összlétszámot) minden évfolyamon felállítjuk a sorrendet. A legmagasabb pontszámot elért intézmények között az alábbi nyereményeket sorsoljuk ki:
1. helyezettkönyvutalvány 100 000 Ft értékben, emlékplakett, kupa
2. helyezettkönyvutalvány 50 000 Ft értékben, emlékplakett, kupa
3. helyezettkönyvutalvány 30 000 Ft értékben, emlékplakett, kupa

Gyakori kérdések

Hogyan lehet erre a tanulmányi versenyre jelentkezni?

A versenyen való részvétel feltétele a Tappancs, Tatu, Tudorka vagy TM magazinok aktuális évfolyam szeptemberi számának megvásárlásakor kapott egyéni azonosító kóddal történő internetes regisztráció a www.extraverseny.hu honlapon.

Regisztrálni szerettünk volna a versenyre, de a honlap egyéni azonosítót kér. Hogyan juthatunk hozzá?

A szeptemberi Tappancs, Tatu, Tudorka és TM magazinokhoz kódkártya is jár. Az ebben szereplő egyéni azonosítóval és e-mail-címmel lehet regisztrálni a www.extraverseny.hu weboldalon.

Elfelejtettük beküldeni a megoldásokat, és már lejárt a beküldési határidő. Mit tegyünk?

A Versenyszabályzat értelmében a megoldásokat a megadott beküldési határidő napján éjfélig kell beküldeni. Kérjük, hogy ez esetben vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal e-mailben: ugyfelszolgalat@graphart.hu.

Nem látom a gyermekem pontszámait. Beérkezett a megoldása?

Kérjük, hogy ez esetben vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal e-mailben: ugyfelszolgalat@graphart.hu

Hol találjuk a nyertesek listáját?

A nyertesek listája rendszeresen frissül a www.extraverseny.hu honlapon a Nyertesek menüpontban.

Versenyszabályzat

Mi is az Extra verseny?

A Graph-Art Kft. munkatársai több mint 20 éve készítenek gyermekeknek szóló kiadványokat, melyek közül legismertebbek a Pöttöm újság, a Mini Manó, a Tappancs Ovi (fiúknak/lányoknak), a Tappancs Suli Elsősöknek, a Ta-Tu, a Tudorka és a TM gyermekmagazinok.

A kiadó a 2019-20-as tanévben országos szövegértés tanulmányi versenyt hirdet az általános iskolák alsó tagozatos tanulói számára elsőtől negyedik osztályig. A versenyre benevezni a Tappancs, Ta-Tu, Tudorka és TM magazinok szeptemberi számához ingyenesen adott kódkártyán lévő regisztrációs kóddal lehet.

Versenyszabályzat

  • A versenyen való részvétel feltétele a Tappancs, Ta-Tu, Tudorka vagy TM magazinok aktuális évfolyam szeptemberi számának megvásárlásakor kapott egyéni azonosító kóddal történő internetes regisztráció a www.extraverseny.hu honlapon, a regisztráció menüpont alatt. Az internetes regisztrálásra a hatodik forduló beküldési határidejéig van lehetőség, de a versenyző a már lezárt fordulókban nem vehet részt.
  • A versenyben az adott tanév megfelelő évfolyamára járó tanulók vehetnek részt. A versenyző évfolyamát a regisztrációkor kell megadni.
  • A verseny hat fordulóból (szeptembertől – februárig), és fordulónként
    1 osztályban 6 feladatból,
    2. osztályban 8 feladatból,
    3 és 4. osztályban 10 feladatból áll.
  • Egy-egy feladat megoldásánál A-B-C-D lehetőség közül kell kiválasztani az egyetlen helyeset.
  • Minden helyesen megoldott feladat 1 pontot ér.
  • A regisztrációt követően, a megoldásokat elektronikusan kell kiválasztani, majd beküldeni a megadott beküldési határidő napján éjfélig. A be nem küldött versenylapokon a határidő lejártával a feldolgozórendszer a még nem véglegesített megoldásokat is lezárja az éppen aktuális állapotban, és beküldöttnek veszi. Módosításra a későbbiekben nincs lehetőség. Azok a feladatok, ahol nem volt megoldás kiválasztva, 0 pontot érnek.
  • A verseny végén a versenyzők a teljesítményüket igazoló elektronikus emléklapot kapnak. A legjobb eredményt elért versenyzők között ezenkívül havonta hat és a verseny lezárása után (fődíjként) évfolyamonként is kisorsolunk egy értékes nyereményt.
  • Amennyiben a Versenyszabályzat módosul, a www.extraverseny.hu weboldalon feltüntetett Versenyszabályzat az irányadó.

Egyéni verseny

  • A havi eredményt minden versenyző esetében az aktuális hónapban megoldott feladatokért járó pontszámok összege adja.
  • A végeredményt minden versenyző esetében a havi eredmények pontszámainak összege adja.

Osztályok versenye

  • A végeredményt az azonos tanintézménybe és azonos osztályba járó, az osztályok versenyébe is nevező versenyzők végeredmény pontszámainak összege adja.
  • A verseny végén az osztályok versenyében résztvevők a teljesítményüket igazoló elektronikus emléklapot kapnak. A legjobb eredményt elért osztályok között a verseny lezárása után évfolyamonként kisorsolunk öt értékes nyereményt, melyet a tanintézményekbe kijuttatunk. Oklevélben részesül az az osztály, amelyből 5 főnél többen neveznek, és minden fordulóban beküldik a válaszokat.

Intézmények versenye

  • A végeredményt az azonos tanintézménybe járó, az osztályok versenyébe is nevező versenyzők végeredmény pontszámainak összege adja, melyet súlyozunk a tanintézmény alsós tanulóinak létszámával.
  • A verseny végén a legjobb eredményt elért intézmények között a verseny lezárása után évfolyamonként kisorsolunk három értékes nyereményt, melyet a tanintézményekbe kijuttatunk.

A verseny menete

Regisztráció

Először regisztrálni kell a www.extraverseny.hu honlapon a Regisztráció menüpont alatt az alábbi adatok megadásával:

Kötelező adatok

  • egyéni azonosító (amely a kódkártyán található meg)
  • e-mail cím (hogy értesítéseket küldhessünk az elért eredményről és a következő fordulóról)
  • évfolyam

Nem kötelező adatok (ezek hiányában az esetleges nyereményeket nem tudjuk kijuttatni)

  • a versenyző neve
  • a versenyző postacíme
  • tanintézmény települése, neve, osztály

Választható funkciók (a verseny lezárásáig)

  • részvétel az osztályok és intézmények versenyében
  • értesítések (ennek hiányában nem tudunk értesítéseket küldeni a verseny menetéről és az eredményekről, kizárólag a regisztrációs értesítőt fogja megkapni)

A versenyzéshez szükséges a Verseny- és Adatkezelési szabályzat elfogadása. Végül az adatokat véglegesíteni kell a Regisztrálok gomb megnyomásával. Ezután a regisztrációnál megadott e-mail címre egy levelet küldünk. (Kérjük, a levelet esetlegesen keresse a „Promóciós” és a „Spam” mappában is, hátha a levelezőprogram beállításai miatt ide került!) Fontos, hogy a regisztráció megerősítése megtörténjen ennek az e-mailnek a megnyitásával, illetve a benne található linkre való kattintással. A regisztrálási folyamat befejezéséről egy felirat tájékoztat.

Fontos! Érvényes egyéni azonosítónak az első felhasználást tekintjük (hasonlóan pl. az elektronikus koncertjegyekhez) és nem vizsgáljuk annak jogszerűségét. Egy egyéni azonosítóval csak egy regisztráció és így egy nevezés lehetséges.

Bejelentkezés

Sikeres regisztráció után azonnal elkezdhető az aktuális forduló feladatainak megoldása, de ez később is megtehető a www.extarverseny.hu honlap verseny menüpont alatti bejelentkezéssel. Ehhez minden alkalommal meg kell adni a regisztrációs e-mail címet és az egyéni azonosítót! Ezért fontos, hogy vigyázzanak az egyéni azonosítóra, annak pótlására nincs mód.

Versenyfeladatok megoldása

A versenyzők 6 fordulóban az évfolyamnak megfelelő számú feladatot kapnak a www.extraverseny.hu honlapon a saját versenyfelületükön, melyet bejelentkezés után, a Versenyfeladatok gombot választva érhetnek el. Egy-egy feladat megoldásánál a versenyfelületen A-B-C-D lehetőség közül kell kiválasztani az egyetlen helyeset.

A feladatok megoldása a beküldési határidőig bármennyiszer megszakítható, a Mentés és kilépés gombra kattintva rendszer tárolja az addigi válaszokat. Ismételt bejelentkezéskor a munka az előző állapottól folytatható, illetve az adott forduló korábbi jelölései akár módosíthatók is. A feladatok megoldása után a Versenylap beküldése gombbal az adott forduló adatai véglegessé válnak, a későbbiekben módosításra nincs lehetőség.

A megadott beküldési határidő(k) napján éjfélkor a feldolgozórendszer nem véglegesített megoldásokat is lezárja az éppen aktuális állapotban, és a Versenylapot beküldöttnek veszi. Azok a feladatok, ahol nem volt megoldás kiválasztva, 0 pontot érnek.

Megoldások, értékelés

A versenyző elért pontszáma a saját versenyfelületén tekinthető meg az adott fordulók lezárása után.

A regisztráció törlése

A regisztrációnak törlése a verseny idő előtti befejezését vonja maga után, mivel ekkor a versenyző minden adatát és a korábban elért eredményeit is töröljük. Ilyenkor már nincs lehetőség ismételt regisztrációra a korábbi kóddal.

Kapcsolat

Ügyfélszolgálat:
E-mail-cím: extraverseny@graphart.hu

Elérhetőségünk:
E-mail-cím: graphart@graphart.hu
Postacím: Graph-Art Kft., 4001 Debrecen, Pf. 582
4027 Debrecen, Böszörményi út 6.

Copyright 2020. Graph-Art Lap- és Könyvkiadó Kft.

A weboldal üzemeltetője: "GRAPH-ART" Lap- és Könyvkiadó Korlátolt Felelősségű Társaság; Az üzemeltető székhelye: 4027 Debrecen, Böszörményi út 6.; Az üzemeltető telefonos elérhetősége: +36 52 521 360; Az üzemeltető e-mail-elérhetősége: graphart@graphart.hu; A weboldal üzemeltetőjét nyilvántartásba vevő hatóság: Hajdú-Bihar megyei Bíróság mint Cégbíróság; Cégjegyzékszám: 09 09 006462; Adószám: 11793746-2-09; A weblap üzemeltetője nem vesz igénybe tárhelyszolgáltatót.

A honlapon található anyagok a Graph-Art Kft. kizárólagos tulajdonát képezik (kivéve, ahol a szerzői jog jogosultja külön feltüntetésre kerül), azok felhasználása kizárólag a Felhasználási Feltételekben leírtak szerint engedélyezett. Egyéb kérdésekben, kérjük, vegye figyelembe az ide vonatkozó hatályos törvényt és rendeleteket, illetve forduljon hozzánk.